Projektid


2022/23 õppeaasta projektid

Tervet lasteaeda hõlmavad rahvusvahelised ja eesti sisesed kampaaniad/projektid:

Rühmad Naksitrallid, Tiiger ja Lotte:

Rühm Muumi:


Rühm Minni:

2021/22 õppeaasta projektid


Tervet lasteaeda hõlmavad rahvusvahelised ja eesti sisesed kampaaniad/projektid:

 

Rühmade tegevused üleriigilistes ja rahvusvahelistes keskkonnakampaaniates/ projektides:


Rühm Muumi:

 

Rühm Tiiger:

 

Rühm Naksitrallid:

 

Rühm Karlsson:

 

Rühm Minni:

 

Rühm Kuujänes:

---------------------

2020/21 õppeaasta projektid

Tervet lasteaeda hõlmavad rahvusvahelised keskkonnakampaaniad:

 • Spordinädal (sept. 2020). Spordinädal suunas liikuma rohkem nii lapsi, lapsevanemaid kui ka töötajad. Pöörati suuremat tähelepanu tervisliku toitumise ja sportlike eluviiside jätkusuutlikusele.
 • Lumememmede päev (18.01.2021)
 • Sooja kampsuni päev (9.02.2021) Ürituse üldine suurem eesmärk on pöörata tähelepanu energia tarbimise vähendamisele ja kliima soojenemisele maailmas. Toasooja saamine mõjutab üleüldiselt meie keskkonda. Seega lasteaias reguleeritakse radiaatoreid vastavalt ilmale, pöörates tähelepanu energia säästmisele.

Rühmade tegevused üleriigilistes ja rahvusvahelistes keskkonnakampaaniates:

Rühm Muumi:

 • Hakkame liikuma – koos peredega (23-25.10.2020) 
 • Kätepesupäev (15.10.2020)
 • Kaisukaru päev (27.10.2020)
 • Euroopa nädal jäätmetekke vähendamiseks (okt.- nov.2020)
 • Aitäh ütlemise päev (11.01.2021)
 • Kallistamise päev (21.01.2021)
 • Aasta loom rott (3.02.2021)
 • Õuesõppe päev (14.04.2021)
 • Rahvusvaheline 112 päev (11.02.2021) 
Muumi rühm on osalenud aktiivselt erinevates kohalikes, üleriigilistes ja rahvusvahelistes projektides. Sidudes neid osavalt õppe- ja kasvatustöö teemadega. Seeläbi on rühmas alustatud projektõppe praktiseerimist ning ühtlasi on hästi arenenud nii laste kui ka lapsevanemate keskkonnaalased teadmised. 

Rühm Minni:

Lapsed õppisid said võimaluse õppida tundma erinevaid loomi, keda Eesti looduses ei kohta. Lisaks said lapsed aktiivselt liikuda ja seejuures lõbusalt õppida.

 • Päästeameti projekt – „Tulest targem“ 16.09.2020. Lapsed said esmased teadmised mänguliste ja praktiliste tegevuste tuleohutusest.

Rühm Kuujänesed:

Projekt aitas käsitleda elurikkuse teemat. Projekti raames õppisid lapsed aru saama, kuidas seemnest sirgub taim. Projekti eesmärgiks on kasvatada, hooldada ja vaadelda hariliku kurgi taimi, võrrelda nende kasvu ja saada vilju.

 Lasteaia poolt loodud - üle linnaline projekt:

 • Tallinna Lasteaed Vikerkaar kutsus Tallinna lasteaedade töötajaid osalema südamekuu väljakutsel: „Kõnnime südame rõõmuks“ (2021), kasutades mobiilirakendust MapMyRun. Eesmärk on kõndida võimalikult palju kilomeetreid oma südame heaks, perioodil 01.04.-30.04.2021. 



2019/20 õppeaasta projektid


 • Suur taimejaht
Rohelise kooli programmi raames osalevad rühmad Minni ja Lepatriinu rahvusvahelises projektis "Suur taimejaht", mille läbiviimist toetavad Toyota Europe ja FEE.
Projekt toetab laste uurimuslikku õpet ning aitab käsitleda elurikkuse teemat. Projekti peamiseks eesmärgiks on, et lapsed saaksid aru, et meie ümber olevad liigid moodustavad elurikkuse ja selle olemasolu on inimese heaolule mitmel viisil väga tähtis.
Rohkem infot projekti kohta: http://www.ecoschools.global/the-great-plant-hunt/

 • Rahvusvaheline kalade rändepäeva joonistusvõistlus
Rühm Lepatriinu osales rahvusvaheline kalade joonistamise võistlusel, millega tähistatakse 16. mail kalade rändepäeva. Joonistusvõistlus aitab tähelepanu juhtida siirdekaladele ja nende elupaikade olukorrale. Joonistusvõistluse korraldajad on WildlifeForever koostöös World Fish Migration Foundation’iga. https://www.tartuloodusmaja.ee/wpcontent/uploads/2020/02/Kalade_r%C3%A4ndep%C3%A4eva_joonv%C3%B5istlus_kutse.pdf

 • Taimeprojekt "Sõprusetera"
Rühm Tiiger osales Räpina Aianduskooli taimeprojektis "Sõprusetera". Projekti eesmärgiks on kasvatada, hooldada ja vaadelda aedherne taimi, võrrelda nende kasvu ja saada vilju.
https://www.aianduskool.ee/taimeprojekt-soprusetera/


 • Eesti Vabaõhumuuseumi muuseumitunnid
Rühm Minni koostas rühmasisese projekti ning osales 2019/2020 aastal erinevates Eesti Vabaõhumuuseumi muuseumitundides, mis tutvustasid vanade eestlaste kombeid ja traditsioone.


----------------------------------------
2018/19 õppeaasta projektid
 • Suur taimejaht
Rohelise kooli programmi raames osalesid rühmad Tiiger, Mesimumm ja Lepatriinu rahvusvahelises projektis "Suur taimejaht", mille läbiviimist toetavad Toyota Europe ja FEE.

 • Hambad puhtaks
Rühmad Tiiger, Naksitrallid ja Muumi osalevad sel õppeaastal Eesti Haigekassa ja Suukooli kampaanias "Hambad puhtaks", millega rõhutatakse igapäevase hambapesu tähtsust.
Kampaania kestab oktoobrist aprillini, mille käigus tuleb õpetajatel koos lastega täita hambapesupäevik. Kampaania eesmärk on lastele meelde tuletada igapäevase hambapesu tähtsust ja tekitada tervislikku harjumust.
Kampaania aitab käsitleda teemat Tervis ja heaolu.
Rohkem infot kampaania kohta: https://suukool.ee/et/hambad-puhtaks


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar