neljapäev, 7. november 2024

Rühmas Mesimumm tähistati saksofoni päeva

Mesimummi rühmas tähistati saksofoni päeva!

Mesimummi rühm sai hiljuti erilise muusikaelamuse osaliseks, kui nad tähistasid tagantjärele ülemaailmset saksofoni päeva, mille õige päev on 06.11.2024. Selleks oli õpetaja kaasa toonud ehtsa saksofoni, mida lapsed said lähemalt uurida ja isegi käega katsuda. Ühiselt avastasime põneva pilli ajalugu ja tutvusime saksofoni kõla ning olemusega.


Lühike ajarännak saksofoni sünniloosse

Õpetaja rääkis lastele, et saksofoni leiutas 180 aastat tagasi Belgia pillimeister Adolphe Sax. Tema eesmärgiks oli luua pill, mis kõlaks nagu puhkpill, aga millel oleks ka sügav ja soe hääl, nagu puupillidel. Sellest ideest sündiski saksofon, mis on täna tuntud oma mitmekesise ja kauni kõla poolest.


Tutvumine saksofoni ehitusega

Järgmisena vaatasime, millistest osadest saksofon koosneb. Lapsed said teada, et ka saksofonil on oma "kael", nagu inimestelgi. See võrdlus aitas neil pilli paremini mõista ning nad said ka ise näidata, kus asub nende enda kael.


Kus ja kuidas saksofoni kasutatakse?

Arutasime ka, kus saksofoni mängitakse. Lapsed said teada, et saksofon on armastatud pill džässmuusikas, kuid seda kasutatakse ka orkestrites ja bändides. See väike teadmistehetk laiendas nende arusaama muusikamaailmast.


Esimene kokkupuude saksofoni heliga

Lõpuks proovis õpetaja ka ise saksofonist heli välja meelitada. Esimene tugev heli ehmatas lapsi veidi, kuid varsti muutus ehmatus elevuseks ja kilgeteks. Et saada aimu, kuidas saksofon tegelikult kõlab, kuulasime ka salvestust, kus professionaalne muusik saksofoni mängis. Nii said lapsed tunda, kui mitmekülgne ja eriline see pill võib olla.

 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar