neljapäev, 31. oktoober 2024

Kuujäneste kostüümipidu

Kuujänestel oli muinasjutunädal ja seetõttu ootasid nad väga ühte vahvat sündmust - kostüümipidu! Rõhk oli seekord just positiivsetel laste lemmik tegelastel.

Päev varem valmistasid lapsed õppeköögis peo jaoks singi- juustumuffineid (päris raske oli nende söömisega järgmise päevani oodata…) ja siis järgmisel hommikul oli pool rühma sinine - rühma vallutasid lausa neli siil Sonicut ja kolm Elsat. Värvi lisasid punamütsike, hambahaldjas, kass, karu, ninjakilpkonn Leonardo ja palju teisi vahvaid tegelasi! Nagu heale peole kombeks, istuti pika laua taga ning eriti hästi maitsesid lastele just enda tehtud muffinid. 




kolmapäev, 30. oktoober 2024

Putukate projekt rühmas Tiiger

Tiigrite esimene projekt sel õppeaastal oli PUTUKAD, mis jätkus ka oktoobris. Teemat uurides käisid Tiigrid 17.10 Eesti Loodusmuuseumis, kus osaleti putukateemalises tunnis. Tunnis said lapsed kinnistada oma teadmisi putukate kohta ja uurida neid mikroskoobiga. Mikroskoop oli lastele uus ja põnev vahend, mis pakkus avastamisrõõmu ja äratas suurt huvi.

Enne muuseumikülastust uurisid lapsed ka lasteaia ümbruse putukaid luubiga. Tiigrid käisid tiigi ääres, lasteaia aia taga ja hoovis, kus nägid mitmesuguseid putukaid ja ämblikke. Luupidega uurimine andis võimaluse näha putukaid suurendatult ning pakkus avastamisrõõmu ka lehtede, puude, muru ja sõprade uurimisel.

Teema lõpetuseks ja uue teema alustuseks sobis hästi tegevus õppeköögis, kus valmisid laste enda kasvatatud köögiviljadest maitsvad ahjujuurikad. Köögivilju — kartuleid ja porgandeid — pestes ja puhastades märkasid lapsed, et mõnel porgandil oli auke. Selle üle arutledes arvasid lapsed, et augud võisid olla põhjustatud kas usside või putukate poolt.

Pärast köögiviljade pesemist ja maitsestamist pandi need ahju küpsema. Kui juurikad valmisid, nautisime neid ühiselt rühmas. Lapsed sõid isukalt ja kiitsid rooga. „Oleks võinud rohkemgi olla,“ kõlas laste suust, kui kauss tühjaks sai.





Miisude oktoober

Oktoobrikuus veetsid Miisu rühma lapsed palju aega õues, uurides ilmastikunähtusi ja sügisesi muutusi looduses. Tutvusime vihmaga, saime teada, et vihm teeb märjaks, ning proovisime, kuidas vihmavarju all saab kuivaks jääda. Vaatlesime puid ja uurisime, mis juhtub lehtedega sügisel – nägime, kuidas lehed muutuvad pruuniks ja langevad tuulega maha. Lapsed aitasid hoovi korrastada, kogudes lehti kokku ja asetades need kottidesse.


esmaspäev, 28. oktoober 2024

Muusikahommik „Pillilaegas“ Tallinna lasteaed Vikerkaar

28. oktoobril toimus rühmadele Naksitrallid, Minni ja Tiiger muusikahommik „Pillilaegas“. Lapsed avastasid pillilaekast erinevate maade pille: kalimba, guiro, cabasa, keeletrumm, ahvitrumm, džembe ja bongotrummid. Rühmaõpetajad Dagmar ja Kristel tegid pillidest väikese esituse ning mängisid koos muusikaõpetajaga laulule „Sepapoisid“ džembedel lõbusa trummikaanoni.

Seejärel suundusid lapsed kolme erinevasse pillipesasse, kus neil oli võimalus kõigis pillipesades osaleda ja musitseerida. Lastel kinnistusid pillimänguks vajalikud mänguvõtted, tehnikad, muusikalised oskussõnad nagu valjult-vaikselt, helikõrguste tajumine ning rütmisilpidega "ta" ja "titi" tutvumine.

Ürituse lõpus said lapsed mängida äraarvamismängu, kus tuli pillikõla ja tämbri järgi ära tunda ning õigesse järjestusse asetada erinevate maade pille. Oli õpetlik ja meeldejääv muusikahommik.


Muumi rühma lapsed avastavad puu- ja köögiviljade maailma koos robotpanda mTinyga

Oktoobrikuu on olnud Muumide rühmas täis põnevaid seiklusi, õppimist ja avastamist! Lapsed on terves kuus tundma õppinud erinevaid puu- ja köögivilju ning neid teadmisi kinnistanud – kuid seekord mitte üksinda. Appi tuli väike robotpanda mTiny, kes lisas tegevustele veelgi mängulisust ja põnevust.

mTiny ülesandeks oli sõita laste juhendamisel erinevate puu- ja juurviljade juurde, mille lapsed enne ära nimetasid. Puldiga juhitud pandale andsid nad teada, mida panda järgmisena "sooviks süüa." Kõige lõbusam osa? Panda "rääkis" eesti keelt ja lastel oli vahva võimalus iga köögivili eesti keeles ette öelda – ning isegi õpetajale tundus, et väike panda oli tõesti kõvasti näljane!

See mänguline õppetegevus aitas lastel uut sõnavara lõbusalt ja sujuvalt omandada ning andis võimaluse kordamiseks ja kinnistamiseks nii üksi kui ka rühmatöös. mTiny lisas õppimisse mängulist tähendust ja õppimise avastamise rõõmuks!

kolmapäev, 23. oktoober 2024

Nooremate laste sügispeod Tallinna lasteaed Vikerkaar

17. ja 23. oktoobril toimusid Tallinna Lasteaed Vikerkaares sügispeod, kus osalesid nooremate rühmade lapsed. Sügisvärvides pidustused tõid lasteni palju toredaid hetki.

Mesimummi ja Kuujäneste rühmade lapsed osalesid muusikahommikul, kus nad astusid üles lauludega köögiviljadest, millest inspireerituna joonistasid hiljem põnevaid ja värvilisi köögiviljapilte. Peo erikülaline, jänes, pakkus lastele vaheldust laulumängude ja pillimänguga, mis tõi näole palju naeratusi ning andis võimaluse koos musitseerida.

Lepatriinu, Muumi ja Lotte ning sõimerühmade lapsed said osa õpetajate Liia, Meribeli ja Alina käpikinukuetendusest „Muinasjutt väikesest siilipojast“. Käpiknukkudega ellu äratatud lugu võlus lapsi ning kaasas neid laulude ja lihtsate laulumängudega, kus väikesed peolised said rõõmsalt kaasa lüüa. Lõbusa sügispeo lõpetuseks maiustasid lapsed tervislike sügisandidega. Lastele oli see tore võimalus tähistada sügise ilu ja võlu läbi muusika, mängude ja kunsti. Täname muusikaõpetaja Tiinat ürituste eestvedamise eest.


Muumid ja sügis

Sellel aastal on sügis tõesti imeline – soe, värviline ja pakub palju avastamisrõõmu! 23.10.2024 otsustasid Muumid minna tiigi äärde, et sügise ilu lähemalt uudistada. Leidsime hulgaliselt värvikirevaid lehti, uurisime lähemalt puid ja õppisime nende nimesid: kask, kuusk, mänd, pihlakas ja pärn. Lisaks märkasime linde, keda saime samuti nimepidi nimetada – vares, part ja kajakas.

Lapsed said sügislehtedes joosta ja mängida, ronida kivi otsa, et sealt pilte teha, ning uudistada Õismäe tiiki. Väikeseks üllatuseks ootas neid ka liikuv tool, millel sai mõnusalt kiikuda.

Jalutuskäik pakkus lastele palju rõõmu, ja lõunauinakul olid nad nii väsinud, et kõik uinusid kiiresti.



esmaspäev, 21. oktoober 2024

Minnid ja Tiigrid Haabersti õunajooksul

21.oktoobril said Haabersti lasteaiad taas kokku, et võistelda Õismäe tiigi ääres traditsioonilisel õunajooksul. Lõbusas ja sportlikus meeleolus peeti hoogne teatejooks, kus lastel tuli kanda teatepulgana kaasas õunaämbrit, jälgides, et õunad ämbrist välja ei veereks.

Meie lasteaeda esindas 13-liikmeline võistkond, kuhu oli valitud lapsed Tiigri ja Minni rühmadest. Iga laps jooksis 50 meetrit, kokku moodustas jooksuring 670 meetrit. Võistlus oli väga tasavägine ja põnev, pakkudes lastele palju rõõmu ja elevust. Lasteaed Vikerkaar lapsed saavutasid väärika IV koha.

Täname kõiki korraldajaid ja õpetajaid, kes elasid lastele kaasa ning toetasid neid kogu võistluse vältel!



Simbade projekt taaskasutatud materjalidest

Meie lasteaed on Rohelise kooli programmi liige, mille eesmärk on arendada keskkonnateadlikkust ja õpetada lastele jätkusuutlikkust. Simbade rühm otsustas teha selle raames projekti – roboti meisterdamine taaskasutatud materjalidest.

Mis meil vaja läks?

Projekti jaoks kasutasime kodust ja lasteaiast kogutud erinevaid materjale. Lapsed tõid kaasa:

  • Tühjad papptorud
  • Plastpudelid ja -korgid

Roboti valmistamise protsess

Laste entusiasm oli suur, kui hakkasime roboteid kavandama ja ehitama. Esmalt arutlesime üheskoos, milline võiks robot välja näha – kas tal on käed ja jalad, millised on tema silmad ja kuidas ta võiks liikuda.

Seejärel asusime tööle. Kõigepealt värvisime roboti keha, milleks kasutasime suurt pappkarpi. Käed ja jalad meisterdasime papptorudest ning kaunistasime robotit pudelikorkide, plastiliini, papptopside ja värviliste paberitega. Kogu töö käigus julgustasime lapsi loovalt lähenema ja koos robotit kaunistama.

Mida lapsed õppisid?

Roboti ehitamine polnud ainult lõbus tegevus, vaid ka väärtuslik õppetund. Lapsed said teada, et taaskasutus aitab vähendada jäätmeteket ja hoiab meie planeeti puhtamana. Projekt õpetas ka koostööoskusi ja probleemide lahendamist. Iga laps sai võimaluse midagi ise teha ja omal moel panustada.

Lisaks arendas tegevus peenmotoorikat, sest värvimine ja meisterdamine nõudis täpsust ja kannatlikkust. Õpetajad toetasid ja juhendasid lapsi kogu protsessi vältel, pakkudes neile võimalusi iseseisvaks otsustamiseks.

Tulemused

Lõpptulemusena valmis suur ja sõbralik robot, millel oli suur avaus, et lapsed saaksid seda selga panna ja robotina mängida. Robotil olid oma käed ja eraldi kohad, kuhu ka lapsed said oma käed panna, et roboti mängu elavdada.

Loodan, et see postitus inspireerib ka teisi lasteaedu ja kodusid katsetama taaskasutusprojektidega!




reede, 18. oktoober 2024

Lotted naudivad sügist.


Sellel nädalal tutvusid Lotte rühma lapsed sügise tunnustega, mis tõid palju uusi avastusi. Teema kinnistamiseks käisime koos jalutamas Õismäe tiigi ääres, kus uurisime, kuidas puud on muutunud ja kuidas sügise värvid looduses esile tulevad. Lapsed korjasid tiigi äärest ja lasteaia aiast erinevate puude lehti, mis olid väga erineva suuruse ja kujuga. Iga leht oli omamoodi

Lehed said hiljem oluliseks osaks meie kunstitöös. Lapsed uurisid põhjalikumalt lehtede suurust, kuju ja värve. Lapsed kasutasid korjatud lehti lehetrüki tegemiseks – nad värvisid lehti ja trükkisid nendega paberile kauneid sügismustreid. See andis hea ülevaate lehtede tekstuurist. Sügis on ikka mõnusalt värviline aastaeg, mis pakub palju põnevust ka õues tegutsemiseks.

neljapäev, 17. oktoober 2024

Muumid tähistasid toidupäeva ja tegid õunakooki

Sel aastal on olnud palju õunu ja lapsevanemad on lahkelt toonud Muumidele, et kõik saaksid neid nautida. Õunu kogunes aga nii palju, et Muumid otsustasid tähistada rahvusvahelist toidupäeva (17.10.2024) küpsetades kaks õunakooki.

Lapsed said ise kaasa lüüa – nad tükeldasid õunu ning lisasid suhkrut, jahu, soola, küpsetuspulbrit, tuhksuhkrut ja mune. Lisaks said nad ise kaaluda koostisosi, sõeluda, segada, mikseriga tööd teha ning loomulikult ka tainast maitsta.

Peale lõunasööki olid koogid ahjus valmis, ja siis saime kõik oma enda küpsetatud õunakooki nautida. Küll see maitses hästi!

Õunad said päästetud ja lastel olid kõhud mõnusalt täis.



kolmapäev, 16. oktoober 2024

Euroopa vabatahtlik Saksamaalt Tallinna lasteaias Vikerkaar

Alates 2021. aasta sügisest on Tallinna Lasteaed Vikerkaar Euroopa Solidaarsuskorpuse vabatahtliku vastuvõtvaks organisatsiooniks. Projekti toetab Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur. Meil on rõõm, et 2024/2025 õppeaastal on meie lasteaia vabatahtlik Alisia Donner Saksamaalt.

Saame Alisiaga rohkem tuttavaks:

Tutvusta ennast:

Olen pärit väikesest Lõuna-Saksamaa linnast. Selle aasta juunis lõpetasin keskkooli. Saksamaal töötasin nädalavahetustel pubis/restoranis ettekandjana. Nüüd naudin vabal ajal lugemist ja muusika kuulamist. Olen aasta aega juba ka õppinud kitarri mängima ning see on olnud väga lõbus. Lisaks meeldib mulle joonistada, meisterdada ja küpsetada. Mulle meeldib ka trenni teha, väljas jalutada ja loodust nautida. Üldiselt armastan proovida uusi asju ja ennast väljakutsetega proovile panna. Minu jaoks olulised väärtused on koostöö, austus ja empaatiavõime ning et igaüht tuleks tervitada avatud meele ja lahkusega.

Mis motiveeris Sind Euroopa vabatahtliku projektis osalema?

Mul ei olnud pärast kooli lõpetamist kindlat plaani. Teadsin, et tahan minna ülikooli, kuid polnud otsustanud, mida õppida. Seega otsustasin osaleda vabatahtlikus programmis, kuna soovin teha midagi tähendusrikast ja olulist. Vabatahtlikuna saan aidata teisi ja samal ajal õppida midagi uut enda kohta. Lisaks on see suurepärane võimalus näha rohkem maailma ja muutuda iseseisvamaks.

Miks otsustasid vabatahtlikuks tulla just Eestisse?

Leidsin internetist organisatsiooni, mis mulle väga meeldis, ja rääkisin ühe nende töötajaga, kes soovitas eriti just Eestisse tulla vabatahtlikuks. Pärast seda tegin natuke uurimistööd ja avastasin, et Eesti on väga huvitav ja kaunis maa, mida sooviksin paremini tundma õppida.

Millised on Sinu esimesed muljed ja emotsioonid Eestist ning meie lasteaiast?

Minu esimene mulje Eestist oli, et kõikjal, kuhu lähed, on loodus ja see mulle meeldib. Sageli, kui külastad pealinna, on rohelust väga vähe, nii et olin tõeliselt rõõmus, et see siin nii ei ole. Esimest korda nägin lasteaeda päev enne projekti algust, sest tahtsin teada, kuidas sinna bussiga jõuda. Minujaoks oli väga muljet avaldav lasteaia suurus ja õueala, erinevate välitegevustega. Minu esimene mõte oli: "Ma oleksin soovinud, et minu lasteaed, kus lapsena käisin, oleks selline välja näinud."

Mida kõige rohkem programmis osalemisest ootad? Milliseid kogemusi soovid saada?

Minu peamine ootus on õppida - uue riigi, uue kultuuri, uue keele ja enda kohta. Tahan kohtuda erinevate inimestega, leida uusi sõpru ja hästi aega veeta. Samal ajal muutudes iseseisvamaks, enesekindlamaks ja rohkem enda kohta teada saada.

Loodame, et Alisia saab lasteaiast Vikerkaar ja Eestist palju toredaid ja meeldejäävad kogemused ning koostöö kõigi osapoolte vahel sujub hästi.



 

Muumide võileivapidu

16.10.2024 tähistasime rahvusvahelist toidupäeva ning Muumid valmistasid kodus koos vanematega tervisliku võileiva. Rühmas toimus väike tutvustus, mille järel maitsesime ühiselt kõiki võileibu. Kõik lapsed osalesid ja iga võileib oli ainulaadne, kuid tervislik. Mõnel võileival oli peale tehtud nägu, teistel oli midagi põnevat sisse peidetud. Mõnel lapsel oli ainult üks võileib, aga teised tõid lausa terve kandiku täis. Ise tehtud võileib on alati kõige maitsvam – ise teen, ise söön ja nii ei lähe midagi raisku.



reede, 11. oktoober 2024

Lotted aedviljade maailmas.

 Sel nädalal oli Lotte rühma lastel põnev seiklus aedviljade maailmas! Me tutvusime erinevate aedviljadega, õppisime nende nimetusi ja mängisime vahvaid mänge, nagu aedviljamemoriin ja- doomino, mis aitasid lastel uued teadmised lõbusalt selgeks saada. Lapsed said ka ise päris aedvilju katsuda, nuusutada ja maitsemeeli proovile panna, püüdes ära arvata, mis viljaga on tegu.

Eriti populaarseks osutus lillkapsas, mis võitis kiiresti laste südamed. Sellel oli laste jaoks põnev tekstuur ja seda oli ka huvitav süüa ning maitses hästi. Lisaks õppimisele kasutasime aedvilju ka loovtöös – lapsed tegid poolikutest aedviljadest trükikunsti. Porgandid, kartulid, pirnid ja õunad said kastetud värvi sisse ja jätsid paberile lõbusaid värvilisi mustreid.


See oli nädal täis avastamist, mängu ja loovust, kus lapsed õppisid tundma aedvilju ning said oma kätega neid nii katsuda kui ka kunstis kasutada.


Leivanädal Kuujäneste rühmas

Kuujäneste rühm tähistas 7.–11. oktoobril leivanädalat. Lapsed uurisid põnevusega, kuidas ja millest leiba tehakse. Eriline üllatus oli Damiri ema, kes tõi lasteaeda suure kotitäie erinevaid leiva- ja saiatooteid ning võid. See andis lastele võimaluse mitte ainult tooteid vaadata ja võrrelda, vaid ka neid maitsta. Nädala tippsündmuseks kujunes võileivapäev, mil lapsed tõid kodust kaasa oma lemmikud – sinki, vorsti, vürtsikat vorsti, juustu, kurki, tomatit, paprikat, salatilehti, burgeripihvi, pasteeti ja sulatatud juustu.

Lapsed määrisid noaga võid ja muid määreid ning ladusid võileivale just neid koostisosi ja täpselt nii palju, kui endale maitses. Tulemuseks olid isuäratavad võileivad, mida mitmed tegid lausa mitu. Jätku leiba!


Muumid tähistasid leivapäeva

Muumid degusteerisid kahel hommikul erinevaid leiva- ja saiatooteid ning valisid oma lemmikud hääletuse teel. Tänu ühele armsale Muumi rühma emale oli meil lausa 12 erinevat toodet, mida proovida. See oli põnev ja mitmekesine tegevus! Mitmeid tooteid olid lapsed juba kodus maitsnud, kuid oli ka täiesti uusi ja põnevaid maitseid. Lastele degusteerimine väga meeldis ning saime kinnitust, et Eestis on palju häid ja maitsvaid leivatooteid.

Mesimummide rühm avastas seente ja sügismarjade põnevat maailma

Oktoobri teine nädal tõi Mesimummide rühma lastele hulgaliselt põnevaid avastusi. Nädala teemaks olid seened ja sügismarjad, mida lapsed said lähemalt uurida, maitsta ja isegi mängulises võtmes avastada. Alustasime nädalat erinevate seenepiltide vaatamisega, kuid õpetaja muutis teema veelgi huvitavamaks – ta oli kaasa toonud päris seened! Klaaspurkidesse pandud pilvikud ja kärbseseened pakkusid lastele erilist vaatemängu ja võimalust seeni lähemalt uurida. See oli põnev viis, kuidas lapsed said seentega tutvuda ja nende nimetusi meelde jätta. Lisaks seentele keskendusime ka sügismarjadele. Lapsed said marju vaadata, katsuda ja muidugi proovida – just viimast osa nautisid lapsed eriti. Mustikad olid laste suured lemmikud oma magusa maitse tõttu, samal ajal kui pohlad üllatasid neid oma hapukusega. Lapsed teadsid aga, et pohlad on täis vitamiine, mis muutis need marjad põnevamaks. Nädala lõpus valmistasime koos maitsva marjasmuuti marjadest, mida lapsed olid varem proovinud. See pakkus neile jällegi võimaluse marju nautida. Lisaks mängisime toredat mängu, kus lapsed said rühmaruumis seeni ja marju „korjata“. Mäng aitas lastel omandada uusi teadmisi lõbusal ja meeskondlikul viisil. See nädal oli täis uusi teadmisi ja rõõmsaid hetki, kus lapsed said õppida ja avastada looduse ande lõbusal ja kaasahaaraval moel.


teisipäev, 8. oktoober 2024

Sipsikud valmistasid ravimtaimedest maitsvat teed ja tähistasid leivapäeva

Lasteaia õppeaias käisime koos lastega ravimtaimi korjamas – piparmünt, meliss ja salvei. Lapsed said ravimtaimi nuusutada, õppides tundma nende lõhnu ja maitseid, enne kui need kannu panime. See tegevus pakkus neile palju elevust ja võimalust ise käed külge panna.

08.10 tähistasime rühmas rõõmsalt leivapäeva. Selle päeva raames tutvusid lapsed erinevate leivatoodetega – sõime sepikut, leiba ja saia, mida serveerisime koos maitsevõiga. Leiva kõrvale valmistasime üheskoos lastega värsket teed, mis andis kogu ettevõtmisele erilise ja looduslähedase noodi. See oli tõeliselt maitsev ja tore koosolemise hetk, mis tekitas sooja ja koduse tunde.




esmaspäev, 7. oktoober 2024

Lepatriinud tegid õunakooki

Väikeste lepatriinude lemmikuks vahepalaks on sügisesed õunad - nendest ei saa kunagi liiast. Seega otsustasime õuntest ühe maitsva koogi teha. Lapsed said nuusutada maitseaineid, mõõta koostisosi, õunu segada, tainast rullida ja mis peamine, suhkruseid käsi limpsida. Kooki süües arutasime, et kõige keerulisemaks osutus laste jaoks õunte segamine ning kõige lihtsam oli taigna maitsmine.

Video:

Kuujänesed õppeköögis

Oktoobri alguses suundusid Kuujänesed taas õppekööki, sest suurest kõrvitsast oli veel pool alles. Seekord valmisid laste osavate käte all maitsvad kõrvitsamuffinid. Lapsed segasid kokku jahu, küpsetuspulbri ja suhkru, lisasid munad, piima ning ahjus eelnevalt küpsetatud ja püreestatud kõrvitsa. Kaunistuseks sättisid nad muffinitele lasteaia hoovis kasvanud mustsõstraid. Lõunajal said lapsed rõõmu tunda tervislikest muffinitest.

 





reede, 4. oktoober 2024

Naksitrallid loomaaias

4. oktoobril tähistatakse ülemaailmset loomade päeva, mille eesmärk on tunnustada loomade olulist rolli meie eludes – olgu see siis väike hiir või suur elevant. Täiesti juhuslikult sattusid ka Naksitrallid just sel päeval loomaaeda. Seal võtsid meid vastu loodushariduse spetsialistid, kes tutvustasid lastele erinevaid loomi ja nende elupaiku, selgitades, kuidas loomad on oma keskkonnaga kohastunud. Lastel oli väga palju küsimusi, millele said nad kõik huvitavad ja põhjalikud vastused.



kolmapäev, 2. oktoober 2024

Sügisandide näitus Tallinna lasteaias Vikerkaar

Tallinna lasteaed Vikerkaar kutsub kõiki huvilisi uudistama sügisandide näitust, mille raames tähistame 2024/2025 teema-aastat, mille fookuseks on muusika ja kunst. Septembri lõpus kutsusid kõik rühmad lapsevanemaid meisterdama koos lastega sügisandidest kauneid ja loomingulisi teoseid.

Lasteaed Vikerkaar pered on loonud tõeliselt omanäolisi ja põnevaid kompositsioone, mis toovad esile sügise värvid ja ilu. Täname südamest kõiki peresid ja lapsi nende vahvate meisterduste eest!

Näitus on avatud lasteaia fuajees, kus kõik huvilised saavad tutvuda eksponeeritud töödega mõlemal pool saali kuni 4. oktoobri lõunani. Ootame Teid nautima sügisese loovuse ilminguid!



teisipäev, 1. oktoober 2024

Muusikapäev Tallinna Lasteaias Vikerkaar

1.oktoobril tähistasid Tallinna Lasteaia Vikerkaar 4-7-aastased lapsed rahvusvahelist muusikapäeva, mille keskmes oli unustamatu muusikaline elamus. Lasteaeda tulid külla muusikud Hele-Riin Uib-Pachel ja Marilin Kaprei, kes tõid laste ette ainulaadse jaapani taikotrummide maailma. Nende esitus, mis ühendab trummimängu võimsa rütmi ja koreograafilise liikumise, pakkus kõigile kaasaelajatele erakordse vaatemängu.

Lapsed jälgisid kontserti pingsa tähelepanuga, sest taikotrummide mängustiil oli neile uus ja põnev. Muusikud kasutasid helendavaid trummipulki, mis lisasid esitlusele maagilist efekti ning muutsid kogu kogemuse veelgi lummavamaks. Lisaks muusikalisele elamusele rikastasid esinejad laste teadmisi, jagades huvitavaid fakte taikotrummide ajaloo ja nende rolli kohta Jaapani kultuuris.

Muusikute sõbralik ja vahetu suhtlus lastega hoidis lapsi põnevil, kutsudes neid kaasa mõtlema ja tundma, et nad on osa sellest erilisest muusikalisest rännakust. Päev täis võimsaid trummipõrinaid ja elavaid muljeid jääb kindlasti kauaks meelde nii lastele kui ka lasteaia personalile.



Muumid tähistasid Muusikapäeva

1.oktoober oli täis laulu ja muusikat! Muumid tähistasid rühmas Rahvusvahelist Muusikapäeva, kuulates erinevaid muusikastiile, nagu laste laulud, rokk, popp, klassika ja rahvaviisid. Suurimaks lemmikuks osutusid laste laulud, teise koha saavutas rokk.

Muumid oskavad ka ise pille mängida – nii imiteerisime klaveri, kitarri, pasuna, flöödi, akordioni ja trummide mängimist.

Muusika ja Muumid on suured sõbrad!